Založ si blog

Také slovenské. . .

Dostali sme raz darček z Prahy. Na sanitke nám priviezli bezdomovca. Mal síce trvalé bydlisko v našom meste, ale dávno neplatné. V Prahe mal lukratívny flek – žobranie. Ale čo so žobrákom keď ochrnie po porážke? Pohadzovali si ho z nemocnice do nemocnice, skúsili aj útulok, ale pre fajčiara a užívateľa alkoholu, ešte k tomu bez príjmu tu pochopenie nenašli. Tak bol znovu na ulici, kým ho zasa neodviezla záchranka do nemocnice. Tú, však nemal kto platiť, tak to vyriešili prevozom do miesta trvalého pobytu, teda do spádovej nemocnice. Starosť o neho ostala na našich pleciach. Najprv akútne oddelenie, potom oddelenie dlhodobo chorých, ale čo ďalej? Nemá žiadny príjem, nemá dôchodkový vek, nemá nárok na sociálne dávky,ani invalidný dôchodok. Na ulicu ho prepustiť ochrnutého nemôžte, tak sa obrátite na sociálny úrad. Pracovník dokonca našiel príbuzných, tak sa zdá, že je to vyriešené. Nasleduje prepustenie, prevoz k príbuzným. Ale bolo by to príliš jednoduché. Na druhý deň ho príbuzný priviezli naspäť, a pred nemocnicou ho vyložili. Jednoducho ho nechcú. Je neprispôsobivý, nemá žiadne hygienické návyky,atď… A čo teraz? Ďalší kolobeh, vybavovanie, hľadanie možných riešení. Jedným riešením je útulok. Ale vydrží v útulku, kde sú pravidlá? Ak nie, začne sa znovu kolobeh. Ale útulok je v inom meste, takže problémy začnú iným. Zasa je to len to naše ,,kocúrkovo“.

12.02.2018

Milujem túto krajinu, jej krásy , aj ľudí. Len keby tu nebolo toľko problémov v každej oblasti života. Som len obyčajný človek, ktorý tu žije. A keby sa to dalo, chcela by som zmeniť svet. viac »

Francúzsko, migranti, Paríž

Francúzska polícia zlikviduje táboriská migrantov v Paríži

23.05.2018 10:27

Francúzsky minister vnútra nariadil polícii, aby v dohľadnom čase v Paríži pristúpila k likvidácii ilegálnych táborísk, v ktorých žije asi 2300 migrantov.

okresny sud bratislava, krajsky sud v bratislave

Pojednávanie s mužom v kauze fekálnych útokov sa opäť nekonalo

23.05.2018 10:13

Krajský súd opäť odročil verejné zasadnutie - odvolacie konanie vo veci Martina Macka, ktorého prokurátor obžaloval v prípade útokov močom či exkrementmi na ženy.

Benjamin Netanjahu

Po únikoch informácií sa izraelský bezpečnostný kabinet schádza v opevnenom podzemnom bunkri

23.05.2018 09:34

Zasadnutia izraelského bezpečnostného kabinetu sa najnovšie konajú v zabezpečenom podzemnom bunkri v Jeruzaleme.

kažimír, žiga

Slovensko je vo finále súboja o ďalšiu automobilku

23.05.2018 09:33

Slovensko sa dostalo do finále rozhodovania nemenovanej automobilky o umiestnení jej plánovanej investície.

bosorka0304

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1033x
Priemerná čítanosť článkov: 517x

Autor blogu

Kategórie

Archív