Založ si blog

Také slovenské. . .

Dostali sme raz darček z Prahy. Na sanitke nám priviezli bezdomovca. Mal síce trvalé bydlisko v našom meste, ale dávno neplatné. V Prahe mal lukratívny flek – žobranie. Ale čo so žobrákom keď ochrnie po porážke? Pohadzovali si ho z nemocnice do nemocnice, skúsili aj útulok, ale pre fajčiara a užívateľa alkoholu, ešte k tomu bez príjmu tu pochopenie nenašli. Tak bol znovu na ulici, kým ho zasa neodviezla záchranka do nemocnice. Tú, však nemal kto platiť, tak to vyriešili prevozom do miesta trvalého pobytu, teda do spádovej nemocnice. Starosť o neho ostala na našich pleciach. Najprv akútne oddelenie, potom oddelenie dlhodobo chorých, ale čo ďalej? Nemá žiadny príjem, nemá dôchodkový vek, nemá nárok na sociálne dávky,ani invalidný dôchodok. Na ulicu ho prepustiť ochrnutého nemôžte, tak sa obrátite na sociálny úrad. Pracovník dokonca našiel príbuzných, tak sa zdá, že je to vyriešené. Nasleduje prepustenie, prevoz k príbuzným. Ale bolo by to príliš jednoduché. Na druhý deň ho príbuzný priviezli naspäť, a pred nemocnicou ho vyložili. Jednoducho ho nechcú. Je neprispôsobivý, nemá žiadne hygienické návyky,atď… A čo teraz? Ďalší kolobeh, vybavovanie, hľadanie možných riešení. Jedným riešením je útulok. Ale vydrží v útulku, kde sú pravidlá? Ak nie, začne sa znovu kolobeh. Ale útulok je v inom meste, takže problémy začnú iným. Zasa je to len to naše ,,kocúrkovo“.

12.02.2018

Milujem túto krajinu, jej krásy , aj ľudí. Len keby tu nebolo toľko problémov v každej oblasti života. Som len obyčajný človek, ktorý tu žije. A keby sa to dalo, chcela by som zmeniť svet. viac »

Turecko, pokus  o prevrat

Nemecká novinárka Toluová môže opustiť Turecko

20.08.2018 06:39

Novinárku vlani v Istanbule zadržali a obžalovali z aktivít súvisiacich s terorizmom.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Pri požiari v parížskej štvrti utrpelo zranenia 22 ľudí

20.08.2018 06:22

Už na konci júla v Aubervilliers pri požiari v bytovom dome zahynula matka so svojimi tromi deťmi.

Indonézia zemetrasenie obete

Silné zemetrasenie na Lomboku si vyžiadalo dve obete

20.08.2018 06:14

Ostrov Lombok sa stále spamätáva z ničivého zemetrasenia z 5. augusta, ktoré si vyžiadalo najmenej 460 obetí na životoch.

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

bosorka0304

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1106x
Priemerná čítanosť článkov: 553x

Autor blogu

Kategórie

Archív