Založ si blog

Také slovenské. . .

Dostali sme raz darček z Prahy. Na sanitke nám priviezli bezdomovca. Mal síce trvalé bydlisko v našom meste, ale dávno neplatné. V Prahe mal lukratívny flek – žobranie. Ale čo so žobrákom keď ochrnie po porážke? Pohadzovali si ho z nemocnice do nemocnice, skúsili aj útulok, ale pre fajčiara a užívateľa alkoholu, ešte k tomu bez príjmu tu pochopenie nenašli. Tak bol znovu na ulici, kým ho zasa neodviezla záchranka do nemocnice. Tú, však nemal kto platiť, tak to vyriešili prevozom do miesta trvalého pobytu, teda do spádovej nemocnice. Starosť o neho ostala na našich pleciach. Najprv akútne oddelenie, potom oddelenie dlhodobo chorých, ale čo ďalej? Nemá žiadny príjem, nemá dôchodkový vek, nemá nárok na sociálne dávky,ani invalidný dôchodok. Na ulicu ho prepustiť ochrnutého nemôžte, tak sa obrátite na sociálny úrad. Pracovník dokonca našiel príbuzných, tak sa zdá, že je to vyriešené. Nasleduje prepustenie, prevoz k príbuzným. Ale bolo by to príliš jednoduché. Na druhý deň ho príbuzný priviezli naspäť, a pred nemocnicou ho vyložili. Jednoducho ho nechcú. Je neprispôsobivý, nemá žiadne hygienické návyky,atď… A čo teraz? Ďalší kolobeh, vybavovanie, hľadanie možných riešení. Jedným riešením je útulok. Ale vydrží v útulku, kde sú pravidlá? Ak nie, začne sa znovu kolobeh. Ale útulok je v inom meste, takže problémy začnú iným. Zasa je to len to naše ,,kocúrkovo“.

12.02.2018

Milujem túto krajinu, jej krásy , aj ľudí. Len keby tu nebolo toľko problémov v každej oblasti života. Som len obyčajný človek, ktorý tu žije. A keby sa to dalo, chcela by som zmeniť svet. viac »

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky exprezident usvedčený z korupcie bude opäť kandidovať. Posledné slovo bude mať súd

22.02.2018 07:07

Bývalý brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva oznámil, že bude kandidovať na úrad hlavy štátu.

Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia

Našim srbským priateľom pomôžeme, sľubuje Lavrov pred rozhovormi o Kosove

22.02.2018 06:20

Rusko je pripravené zapojiť sa ako sprostredkovateľ do rozšírených rozhovorov medzi Belehradom a Prištinou, ak si to Belehrad bude želať.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

bosorka0304

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 826x
Priemerná čítanosť článkov: 413x

Autor blogu

Kategórie

Archív